sport‎ > ‎

sauna

OD 18.12.2020 JE SPORTOVNÍ HALA SUOMI, DLE VLÁDNÍCH NAŘÍZENÍ, DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA.
TOTO OMEZENÍ SE TÝKÁ I STŘEDISKA BAZÉN A SAUNA.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 

Pokud Vám provozní doba nevyhovuje, nebo chcete být v sauně sami, můžete si saunu objednat kdykoli mimo pravidelnou provozní dobu.

                                                                                              REKONSTRUKCE BAZÉNU  

vážení návštěvníci, 

dovolujeme si vám oznámit, že byla započata rekonstrukce celého střediska plavecký bazén. O průběhu prací a o vlastním ukončení celé rekonstrukce vás budeme včas informovat. 

Děkujeme. 
FINSKÁ SAUNA

 Pondělí

 16:00 - 20:00 SPOLEČNÁ

 Úterý

 17:00 - 20:00 ŽENY

 Středa

 17:00 - 20:00 MUŽI

 Čtvrtek

 16:00 - 20:00 ŽENY

 Pátek

 14:30 - 16:00 RODIČE S DĚTMI
 16:00 - 20:00 MUŽI

 Sobota

 VOLNO PRO OBJEDNÁVKY

 Neděle

 VOLNO PRO OBJEDNÁVKY


Finská sauna v areálu plaveckého bazénu nabízí prohřívárnu s kapacitou pro cca 8 lidí, zchlazovací bazének a sprchy pro omytí. V zázemí naleznete odpočívárnu, společnou šatnu a samozřejmě WC. Saunu je možno navštívit v rámci veřejné provozní doby, nebo na základě individuálních rezervací.

Saunování má prokazatelně blahodárné účinky na zdraví člověka. Extrémním pocením dochází k čištění pokožky a těla od nežádoucích látek a změnami teplot při ochlazování se tělo otužuje. Tím se posilují obranné schopnosti organizmu a tělo pak lépe odolává vlivu různých onemocnění. Princip saunování spočívá v důkladném prohřátí celého těla za vysokých teplot a následném prudkém ochlazení. Člověk může při saunování vypotit až půl litru vody. K tomu účelu se doporučují především sauny finského typu (saunování při teplotě 80 - 100 stupňů v suchém prostředí ).

Výhody saunování
 • má výborné preventivní účinky
 • posiluje obranyschopnost organizmu a zvyšuje imunitu
 • zbavuje tělo zplodin látkové výměny pocením přes pokožku
 • uvolňuje dýchací cesty, svaly a pomáhá při bolestech kloubů
 • pozitivně působí na psychiku

Správné saunování ve finské sauně:

 • před vstupem do potírny se důkladně osprchujte a poté osušte
 • dobu a teplotu saunování si volte podle sebe, tělo se však musí dokonale prohřát až do hloubky. Doporučujeme 10 - 15 minut.
 • v sauně si můžete zvlhčovat vzduch vodou nalitou na rozpálené kameny.
 • po dokonalém prohřátí se zchladíte ve studené vodě. Ideální je ponoření do bazénu, ale můžete se ochladit i pod sprchou.
 • po ochlazení relaxujte na lehátku v odpočívárně s pokojovou teplotou asi 15 minut.
 • tento proces opakujte přibližně třikrát.

Při saunování by jste se neměli cítit nepříjemně. V opačném případě si v potírně snižte teplotu a prodlužte interval prohřívání. V průběhu saunování doplňujte tekutiny. Po ukončení saunování odpočívejte ještě aspoň půl hodiny na lehátku.

Saunování není vhodné pro ty, kteří mají problémy se srdcem, vysokým krevním tlakem nebo exémy. V případě nejistoty se poraďte s lékařem.Vytíženost sportovních středisek Panda Sport

Ceník:
 

SAUNA finská+infra

KATEGORIE

ČASOVÁ DOTACE

CENA

JEDNOTLIVÉ VSTUPNÉ

 

DĚTI, STUDENTI, SENIOŘI

1,5 HODINY

1,5 HODINY+ 30 minut bazén

55,-

60,-

DOSPĚLÍ

1,5 HODINY

1,5 HODINY+ 30 minut bazén

100,-

115,-

 

PERMANENTKY 

 

DĚTI, STUDENTI, SENIOŘI

10 VSTUPŮ

10 VSTUPŮ+ 30 minut bazén

450,-

540,-

DOSPĚLÍ

10 VSTUPŮ

10 VSTUPU+ 30 minut bazén

850,-

1035,-

 

CELÁ SAUNA na objednání

 

SAUNA

1,5 HODINY

650,-

OSTATNÍ

 

PROSTĚRADLO

 

30,-


rezervace a informace 

 INFRA SAUNA

 Pondělí

 16:00 - 20:00 SPOLEČNÁ

 Úterý

 17:00 - 20:00 ŽENY

 Středa

 17:00 - 20:00 MUŽI

 Čtvrtek

 16:00 - 20:00 ŽENY

 Pátek

 14:30 - 16:00 RODIČE S DĚTMI
 16:00 - 20:00 MUŽI

 Sobota

 VOLNO PRO OBJEDNÁVKY

 Neděle

 VOLNO PRO OBJEDNÁVKY

Pro Vaše pohodlí a zlepšení Vaší psychické, fyzické kondice jsme připravili infrazařízení, níže uvedené specifikace:

Ionizátor

Obohacuje vzduch, který dýcháme v infrasauně, o záporně nabité ionty. Svěžestí a čistotou se pak velmi přibližuje vzduchu vysoko v horách nebo u moře. Ionizátor také účinně likviduje mikroorganismy. Jeho součástí je i ozónový generátor, který dezinfikuje a působí pozitivně na lidský organismus.


Infrasauna Salome

Světelná terapie

Uvnitř kabiny si pro doladění atmosféry zvolíte tón barevného osvětlení přesně podle vaší nálady. Každá barva ovlivňuje naší psychiku a má výrazný vliv na naší tělesnou energii. Například žlutá barva nás aktivuje, zelená harmonizuje, oranžová navozuje pocit bezpečí a radosti, bílá nabíjí energií, modrá uklidňuje, fialová pomáhá s nespavostí a červená zbavuje deprese.


Infrasauna Salome

6 keramických topidel

Mají velmi rychlý start pro dosažení požadované vnitřní teploty v kabině. Stačí tedy menší počet zářičů. 


Infrasauna Salome

2 keramická red-light topidla

Díky technologii red-light dosáhnou požadované vnitřní teploty kabiny nejrychleji ze všech typů infratopidel. Jsou tvořena trubicemi z křemičitého skla, které kromě intenzivního sálavého tepla vyzařují také světlo, jež umocňuje všechny blahodárné terapeutické účinky.

Účinky saunování na lidské zdraví byly již mnohokrát vědecky potvrzeny. U infrasauny se dá říci, že tyto vlastnosti klasické sauny ještě prohlubuje a to doslova. Infračervené paprsky totiž dokáží prohřát tkáně až několik centimetrů pod povrch pokožky. Svaly se tak lépe uvolní, pokožka bude prokrvená, pevnější a zbaví se nečistot. Díky tomu má saunování skvělý vliv také na čištění ucpaných pórů a léčbu akné i jiných kožních problémů, včetně suchého ekzému, kopřivky nebo lupénky. Aktivace kůže pomocí tepla urychluje i hojení kožních ran, odřenin či podobného poškození. A teplo také usmrcuje bakterie a viry a stimuluje imunitní systém, což je teď před zimou velmi důležité. Pocením ze sebe vyloučíme spoustu škodlivin, saunování je tedy i dobrou detoxikací těla. Uvolněné a prohřáté svaly se lépe regenerují, a tak se díky infrasauně zbavíte  bolestí pohybového aparátu. A nemalou předností je i její vliv na mentální zdraví, zlepšení nálady a vůbec vlití optimismu do žil. Kombinace toho všeho je skvělým lékem na zvýšení dlouhověkosti.

Infrasauna Salome