akce ve městě‎ > ‎

PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR - BEST OF 10 LET

10. listopadu 2017,  19.30 hod., kinosál KD

Koncert k 10. letům PSO

Vůbec poprvé zavítá do Stráže pod Ralskem Podkrkonošský symfonický orchestr, který zde dne 10. listopadu vystoupí rovnou s bilančním programem složeným z nejoblíbenějších a nejzásadnějších skladeb, které za dobu své dosavadní existence provedl. Diváky nechá také nahlédnout pod pokličku svého fungování a má připravena i další překvapení.

Letos v srpnu uběhlo deset let, ode dne, kdy se nedaleko jihočeských Dačic sešel obnovený Podkrkonošský symfonický orchestr. Na svém letošním letním soustředění proto připravil program, který snese populární označení „best of“, neboť do něj byly zařazeny pouze skladby, které měly v době svého hraní orchestrem divácky největší úspěch nebo které představovaly pro orchestr významný mezník v jeho vývoji. Diváci se tak bez nadsázky mohou těšit na výběr toho nejlepšího, co pro ně orchestr dosud připravil. Zazní například IV. věta z Dvořákovy „Novosvětské“ symfonie č. 9, Mussorgského „hororová“ symfonická báseň Noc na Lysé hoře nebo Shoreova hudba z filmu Pán prstenů. Nenechte si ujít tento mimořádný večer, který se koná jen jednou za deset let.

Uplynulá koncertní sezóna 2016/2017, ve které PSO nejprve vystupoval se sólisty Národního divadla, a následně s programem filmové hudby byla pro orchestr mimořádně úspěšná. Z nastoleného tempa ale nepolevuje. Po současném „best of“ programu bude na jaře 2017 i v rámci republiky unikátní program sestavený ze současné (a divácky velmi atraktivní) latinskoamerické hudby.

Vstupné:

Předprodej: 120,-Kč, na místě: 150,-KčRezervace a předprodej vstupenek:

elektronicky na : www.evstupenka.cz

Kancelář Panda Sport - KD U Jezera:
E-mail: sport.kultura@pandasport.cz
Telefon: 739 000 023, p.Balvínová